На ЗНО залишиться лише базовий рівень

23 жовтня на брифінгу стосовно ЗНО керівник Українського центру оцінюванні якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій остаточно підтвердив, що 2016 року не буде двох рівнів тестування з української мови та літератури і математики – базового і поглибленого. Як зауважив Вадим Карандій, 2015 року дворівневі тести не були оцінені абітурієнтами, до того ж є певні складності з адмініструванням цього варіанту ЗНО.

Який саме рівень залишиться на ЗНО – базовий, посилений чи середній між ними, – не було озвучено на брифінгу.

Як повідомили сьогодні в УЦОЯО, для української мови та літератури і математики обрано саме базовий рівень тестування.

Використаний ресурс http://www.eduget.com/news/na_zno_zalishitsya_lishe_bazovij

ПОРЯДОК проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 533) ТУТ


Апеляція результатів ЗНО у 2015 році

Відповідно до Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом МОН України № 300 від 16 березня 2015 року, результати зовнішнього оцінювання можуть бути предметом апеляційного оскарження.

У разі виникнення сумніву у учасника ЗНО щодо правильності встановлення йогорезультату зовнішнього оцінювання з певного предмета, він може подати апеляційну заяву в письмовій формі на ім’я директора Українського центру оцінювання якості освіти, у якій зазначаються:

· прізвище, ім’я, по батькові учасника зовнішнього оцінювання;

· номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

· назва навчального предмета, результат зовнішнього оцінювання з якого оскаржується;

· номер контактного телефону;

· дата подання апеляційної заяви.

Якщо в апеляційній заяві не будуть указані вищеперелічені дані, апеляційна комісія може залишити її без розгляду (зразок заяви).

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання (ЗНО) здійснює апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження.

Апеляційна заяващодо результатів зовнішнього оцінювання (далі - апеляційна заява щодо результатів) подається особою, яка проходила тестування, в письмовій формі на ім'я директора Українського центру оцінювання якості освіти протягом п’яти календарних днів з моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета.

Апеляційні заяви щодо результатів надсилаються рекомендованим листом до Українського центру оцінювання якості освіти за адресою: 04053, м. Київ, вул.Юрія Коцюбинського, 5 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»). Дата подання заяви визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Апеляційні заяви, подані пізніше 5-ти календарних днів з моменту офіційного оголошення результатів тесту, не розглядаються.

У ході розгляду апеляційних заяв здійснюються технічна та предметна перевірки. Технічна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи проводиться з метою встановлення правильності визначення результату зовнішнього оцінювання під час автоматизованої комп’ютерної обробки бланків відповідей типу А та типу А+; полів екзаменаторів на бланках типу Б та типу Б+ та персоналізації бланків відповідей.

Предметна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи передбачає встановлення об’єктивності оцінювання відкритих завдань сертифікаційної роботи на бланках типу Б та типу Б+ шляхом проведення повторного оцінювання завдань.

Апеляційна заява, у якій оскаржуються результати зовнішнього оцінювання з одного і того самого предмета повторно, не розглядається, якщо першу заяву розглянуто по суті.

Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщується на інформаційній сторінці учасника зовнішнього оцінювання, створеній на офіційному веб-сайті Українського центру.

Учасники зовнішнього оцінювання, апеляційні заяви яких винесені на розгляд, та (або) їх представники можуть бути присутні на засіданні апеляційної комісії.

Заявник може відкликати апеляційну заяву до початку її розгляду на засіданні апеляційної комісії. У такому випадку розгляд заяви припиняється.

Учасникам зовнішнього оцінювання, які присутні на засіданні апеляційної комісії, надаються для ознайомлення копії бланків відповідей та картка учасника зовнішнього незалежного оцінювання (із результатами зовнішнього оцінювання, установленими до подання апеляційної заяви).

Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв приймає на відкритому засіданні рішення щодо відмови в задоволенні апеляційної заяви або задовольняє апеляційну заяву.

Причинами відмови в задоволенні апеляційної заяви є:

· відсутність помилок під час здійснення автоматизованої комп’ютерної обробки бланків відповідей та їх персоналізації;

· підтвердження об’єктивності оцінювання відкритих завдань сертифікаційної роботи;

· підтвердження рішення про анулювання результатів зовнішнього оцінювання.

У разі задоволення апеляційної заяви приймається одне з таких рішень:

· про відновлення результату зовнішнього оцінювання, якщо його було анульовано;

· про зміну кількості балів, отриманих учасником зовнішнього оцінювання із певного предмета (збільшення або зменшення кількості балів).

Після прийняття апеляційною комісією відповідного рішення не пізніше ніж через три дні заявнику за адресою, зазначеною ним під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, надсилається картка учасника зовнішнього незалежного оцінювання (ізрезультатами зовнішнього оцінюванняз певного навчального предмета, установленими апеляційною комісією), у якій зазначено рішення апеляційної комісії у вигляді витягу з протоколу. Крім того учасник отримує копії бланків відповідей, що були виготовлені до початку їх перевірки.

Інформація про прийняте апеляційною комісією рішення розміщується на інформаційній сторінці учасника зовнішнього оцінювання, створеній на офіційному веб-сайті Українського центру, протягом наступного робочого дня після прийняття рішення, але не пізніше трьох робочих днів із дня прийняття рішення.

Додатково див.:

· Порядок визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році;

· Зразок апеляційної заяви.

Використаний ресурс: www.osvita.ua

Розрахунок конкурсного бала абітурієнтів при вступі до ВНЗ

Міністерство освіти у листі № 1/9-634 від 09.12.14 року надало роз’яснення щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році.

Конкурсний бал – це сума балів абітурієнта за кожен сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. До конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Правилами прийому до вищих навчальних закладів України встановлюється:

  • перелік та кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, рівень складності (базовий або поглиблений) завдань зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та математики, результати виконання яких використовуються для обрахування конкурсного бала, вага кожного з яких має становити не менше 20 відсотків конкурсного бала;
  • вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
  • вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 25 відсотків конкурсного бала, крім творчого конкурсу при вступі на підготовку-галузь знань 0202 "Мистецтво" та напрям 6.060102 "Архітектура", вага бала якого може становити не більше 50 відсотків конкурсного бала;
  • вага бала за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України, перелік секцій яких відповідно до напрямів підготовки при вступі до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра (спеціаліста медичного, ветеринарно-медичного спрямувань наведено у додатку 5 до цих Умов)) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу, обсяг навчальних годин яких складає не менше 150 аудиторних годин та термін навчання - не менше трьох місяців, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.

Тому, конкурсний бал рекомендовано обраховувати за наступною формулою:

КБ = (K1*П1+K2*П2+K3*П3+K4*П4 +K5*А) + БОУ + БПК, де

КБ – конкурсний бал;

П1, П2, П3, П4 - результати складання ЗНО за предметом 1, за предметом 2, за предметом 3, за предметом 4 (або бала за конкурс творчих або фізичних здібностей);

А - середній бал документа про повну загальну середню освіту;

БОУ - бал за особливі успіхи призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або бал за особливі успіхи призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України, перелік секцій яких відповідно до напрямів підготовки при вступі до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра (спеціаліста медичного, ветеринарно-медичного спрямувань наведено у додатку 5 до "Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році", затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2014 року № 1172 "Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 4 листопада 2014 року за № 1390/26167).

БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.

При цьому К1+К2+К3+К4+К5 = 1.

Додаткові бали: БОУ та БПК знаходиться в межах від 0 до 10 балів.

На практиці навчальні заклади можуть встановити конкретні фіксовані значення додаткових балів - до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала (Лист МОН № 1/9-634 від 09.12.14 року).

Перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, необхідних для вступу та конкретні вагові коефіцієнти, присвоєні кожній зі складових конкурсного бала, повинні міститися в Правилах прийому до конкретного вищого навчального закладу.

ПРИКЛАД 1. Спеціальність "Філологія"

Конкурсні предмети та їх коефіцієнти, а також коефіцієнт середнього бала атестату:

  • українська мова та література (базовий рівень) – 40% від конкурсного бала (коеф.0,4);
  • історія України – 25 відсотків конкурсного бала (коеф.0,25);
  • іноземна мова – 25 відсотків конкурсного бала (коеф.0,25);
  • середній бал атестату – 10 відсотків конкурсного бала (коеф.0,1).

Припустимо, що абітурієнт має наступні результати:

  • українська мова та література (базовий рівень) – 186 балів;
  • історія України – 170 балів;
  • іноземна мова – 140,5 балів;
  • середній бал атестату – 174,3 бала.

У такому разі рейтинговий бал вступника складатиме:

186х0,4 + 170х0,25 + 140,5х0,25 + 174,3х0,1 = 74,4 + 42,5 + 35,125 + 17,43 = 169,46

ПРИКЛАД 2. Спеціальність "Архітектура"

Конкурсні предмети та їх коефіцієнти, а також коефіцієнт середнього бала атестату:

  • українська мова та література (базовий рівень) – 20% від конкурсного бала (коеф.0,2);
  • математика – 20 відсотків конкурсного бала (коеф.0,2);
  • творчий конкурс – 55 відсотків конкурсного бала (коеф.0,55);
  • середній бал атестату – 5 відсотків конкурсного бала (коеф.0,05);
  • бали за особливі успіхи у навчанні – 5 відсотків конкурсного бала (коеф. 0,05).

Припустимо, що абітурієнт має наступні результати:

  • українська мова та література (базовий рівень) – 145,5 балів;
  • історія України – 130 балів;
  • творчий конкурс – 190 балів;
  • середній бал атестату – 174,3 бала.
  • диплом III етапу Всеукраїнського конкурсу МАН.

У такому разі рейтинговий бал вступника складатиме:

(145,5х0,2 + 130х0,2 + 190х0,55 + 174,3х0,05) + 168,315х0,05 = 176,73

*168,315 – це бал за особливі успіхи у навчанні, що розраховуються як 5 відсотків від конкурсного балу, тобто суми балів сертифікатів ЗНО та атестату помножених на вагові коефіцієнти.

________________________________________________

Увага! Особливості обчислення конкурсного бала абітурієнтів на кожний напрям навчання визначено правилами вступу до обраного Вами вищого навчального закладу.

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

За матеріалами www.osvita.ua

Як рахуватимуть конкурсний бал вступників у 2015 році

Міністерством освіти і науки, зважаючи на звернення працівників приймальних комісій вищих навчальних закладів надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала абітурієнтів приймальними комісіями під час вступної кампанії 2015 року.

Посилаючись на Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році в Міністерстві освіти зазначають, що конкурсний бал вступника є сумою балів за кожен сертифікат ЗНО, середнього бала атестата, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Також до конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують приймальним комісіям вищих навчальних закладів обраховувати конкурсний бал вступників у 2015 році за наступною формулою: КБ = (K1*П1 + K2*П2 + K3*П3 + K4*П4 + K5*А) + БОУ + БПК, де:

  • КБ – конкурсний бал;
  • П1, П2, П3, П4 - результати складання ЗНО за предметом 1, за предметом 2, за предметом 3, за предметом 4 (або бала за конкурс творчих або фізичних здібностей);
  • А - середній бал документа про повну загальну середню освіту;
  • БОУ – бал за особливі успіхи призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або бал за особливі успіхи призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України.
  • БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.

При цьому К1 + К2 + К3 + К4 + К5 = 1.
Додаткові бали: БОУ та БПК мають знаходитися у межах від 0 до 10 балів.

У Міносвіти зазначають, що на практиці навчальні заклади можуть встановити конкретні фіксовані значення додаткових балів - до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала.

Перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, необхідних для вступу та конкретні вагові коефіцієнти, присвоєні кожній зі складових конкурсного бала, повинні міститися в Правилах прийому до вищого навчального закладу.

Міністерством освіти і науки також надано рекомендації щодо обчислення конкурсного бала вступникам, які вступатимуть на основі базової загальної середньої освіти для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-634 від 09.12.14 "Щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році".

За матеріалами www.osvita.ua

Дати проведення ЗНО визначать до 20 лютого

Міністерством освіти і науки затверджено календарний план підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів, які вступатимуть до вищих навчальних закладів України в 2015 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.

Планом визначено основні строки виконання підготовчих заходів, які передуватимуть проведенню зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році.

Зокрема, подання реєстраційних документів особами, які виявлять бажання скласти тести ЗНО триватиме з 05 січня до 20 лютого.

До 6 березня 2015 року має бути сформована мережа пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Тест з цього предмета складатимуть усі випускники шкіл 24 квітня, а його результати враховуватимуться як державна підсумкова атестація.

Формування мережі пунктів проведення тестувань з інших предметів має бути завершено до 17 квітня.

Конкретні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначені Українським центром оцінювання якості освіти не пізніше 20 лютого.

Окрім цього, календарним планом підготовки до проведення ЗНО у 2015 році передбачені й інші заходи, що мають бути проведені з метою належної підготовки до проведення тестування.

З метою самостійної підготовки до тестування випускники шкіл мають можливість використовувати Інтернет-сервіс ЗНО онлайн, що створений фахівцями Освіта.ua.

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

За матеріалами www.osvita.ua

Випускники складуть тест з української мови 24 квітня

24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Результати тесту також будуть враховуватися, як державна підсумкова атестація з цього предмета.

Про це було повідомлено під час селекторної наради, в якій взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За словами директора УЦОЯО, для проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник має заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти.

Також для забезпечення реєстрації всіх випускників, керівники шкіл паралельно надсилатимуть списки своїх випускників та комплект реєстраційних документів для кожного випускника до регіональних центрів оцінювання.

Директор УЦОЯО зазначив, що за виконання тесту з української мови та літератури випускники отримають дві оцінки. Першу – за проходження державної підсумкової атестації за шкалою від 1 до 12 балів, другу – за складання ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати єдиного тесту з української мови і літератури будуть оголошені до 12 травня 2015 року.

Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури є також обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл, шкіл-інтернатів, учнів навчальних закладів I-II рівня акредитації тощо.

Єдиний тест з української мови і літератури буде проведений у визначених пунктах тестування.

Як відомо, тест з української мови і літератури у 2015 році матиме два варіанти складності: базового та поглибленого рівнів. Рівень складності тесту визначать вищі навчальні заклади.

Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури включає 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин.

До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

Більше про особливості тесту ЗНО 2015 року з української мови і літератури >>> .

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

За матеріалами www.osvita.ua

З 2016 року атестацію у школах проводитимуть у формі ЗНО

Міністерство освіти і науки у майбутньому планує змінити формат проведення державної підсумкової атестації, проводячи її у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Полянський під час проведення селекторної наради, в ході якої було обговорені питання проведення ДПА та ЗНО у 2015 році.

За словами Полянського, Міністерство освіти до 2016 року має намір поєднати проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з усіх навчальних предметів.

Він також повідомив, що проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років передбачений перехід на зовнішнє незалежне оцінювання в початковій та основній школі.

Як відомо, у 2015 році випускники шкіл складуть об’єднаний тест з української мови і літератури, результати якого будуть враховані, як державна підсумкова атестація з цього предмета, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, у разі бажання випускника продовжити навчання у вищому навчальному закладі.

Також випускники шкіл матимуть можливість обрати рівень складання тестів, в залежності від вступних вимог вищих навчальних закладів.

За матеріалами www.osvita.ua

Демонстраційні тести ЗНО поглибленого рівня

Випускники шкіл, які складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році матимуть можливість обрати складність тестів з української мови і літератури, а також з математики. Цього року абітурієнтам буде запропоновано два рівня тестів з цих предметів: базового і поглибленого рівня.

Рівень тесту залежатиме від вимог вищого навчального закладу до рівня складності завдань зовнішнього незалежного оцінювання при вступі на окремі напрями навчання.

З метою ознайомлення абітурієнтів із структурою сертифікаційних робіт базового та поглибленого рівнів з української мови і літератури та математики Українським центром оцінювання якості освіти оприлюдненні демонстраційні варіанти тестів ЗНО з поглибленого рівня з української мови і літератури та математики. Також для ознайомлення оприлюднено демонстраційні варіанти тестів базового рівня з української мови і літератури та математики.

До сертифікаційної роботи поглибленого рівня з української мови і літератури буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання тесту поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

У свою чергу, тест ЗНО поглибленого рівня з математики міститиме 36 завдань, з яких 30 завдань матимуть базовий рівень складності та 6 завдань поглиблений рівень. Абітурієнти матимуть 210 хвилин на виконання тесту.

З метою самостійної підготовки до тестування випускники шкіл мають можливі

За матеріалами www.osvita.ua

Вступ-2015: як рахуватиметься конкурсний бал вступника

У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим Законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.

Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.

Щодо новацій

До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату – застосовуватимутьсявагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

Сертифікат ЗНО тепер діє лишеодин рік.Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатами тестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.

Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться яксереднє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не буде перевищувати 200.

Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, причому він зновупереводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, тому не варто поспішати із звинуваченнями на предмет того, що знову оцінки у школі купуватимуться.

Спробуємо це пояснити за допомогою інфографіки.

За матеріалами www.osvita.ua

Тестування ЗНО онлайн на сайті Освіта.ua

Сайт zno.osvita.ua, що надає можливість проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році, створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.

На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2014 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2010-2014 років.

Спосіб виконання всіх тестових завдань, у запропонованих на цьому сайті тестах, максимально наближений до реальних тестів, а форма надання відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.

Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.

Для кожного окремого предмету ви можете також відкрити повний список всіх наявних тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви зможете отримати правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.

Скористатися сервісом ЗНО онлайн ви можете за наступним посиланням http://zno.osvita.ua/

Випускники складуть тест з української мови 24 квітня

24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Результати тесту також будуть враховуватися, як державна підсумкова атестація з цього предмета.

Про це було повідомлено під час селекторної наради, в якій взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За словами директора УЦОЯО, для проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник має заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти.

Також для забезпечення реєстрації всіх випускників, керівники шкіл паралельно надсилатимуть списки своїх випускників та комплект реєстраційних документів для кожного випускника до регіональних центрів оцінювання.

Директор УЦОЯО зазначив, що за виконання тесту з української мови та літератури випускники отримають дві оцінки. Першу – за проходження державної підсумкової атестації за шкалою від 1 до 12 балів, другу – за складання ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати єдиного тесту з української мови і літератури будуть оголошені до 12 травня 2015 року.

Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури є також обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл, шкіл-інтернатів, учнів навчальних закладів I-II рівня акредитації тощо.

Єдиний тест з української мови і літератури буде проведений у визначених пунктах тестування.

Як відомо, тест з української мови і літератури у 2015 році матиме два варіанти складності: базового та поглибленого рівнів. Рівень складності тесту визначать вищі навчальні заклади.

Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури включає 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин.

До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

Більше про особливості тесту ЗНО 2015 року з української мови і літератури >>> .

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

За матеріалами www.osvita.ua

.
ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ НА ПРОБНЕ ЗНО

Регіональні центри оцінювання якості освіти продовжують реєстрацію учасників для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році. Участь у пробному тестуванні надає абітурієнтам можливість ознайомитися з процедурою проведення основної сесії ЗНО.

Під час проведення пробного тестування будуть враховані зміни у процедурі зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема абітурієнти матимуть можливість обрати для виконання завдань з української мови і літератури, а також математики тести двох рівнів складності: базового та поглибленого.

Також, за бажанням, учасники матимуть можливість скласти пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії мовами національних меншин.

Пробне тестування традиційно буде проведено у березні впродовж двох сесій.

21 березня відбудеться пробне зовнішнє оцінювання з української мови і літератури. Як відомо, тест з цього предмета у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл, а його результати одночасно враховуватимуться як державна підсумкова атестація.

Відповідно, пробне тестування з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також англійської, французької, німецької, іспанської та російської мов відбудеться 28 березня 2015 року. Кожен учасник може взяти участь лише в одному із тестувань, що проводяться 28 березня.

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування в усіх регіонах України становить 89 грн.

Реєстрація учасників здійснюється дистанційно на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для реєстрації необхідно заповнити на сайті форму заяви, роздрукувати заяву на пробне ЗНО з кодом та паролем персональної сторінки і квитанцією на оплату та здійснити оплату протягом 7 робочих днів в установах будь-якого банку України. Підтвердженням факту реєстрації на пробне ЗНО є оплачена квитанція.

Для кожного учасника пробного зовнішнього незалежного оцінювання на веб-сайті регіонального центру оцінювання якості освіти буде створено інформаційну сторінку "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".

Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки після 3 березня 2015 року.

Абітурієнтів Херсонської області тимчасово обслуговує Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти. Реєстрація абітурієнтів для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме до 15 грудня 2014 року.

Для початку реєстрації відвідайте сайт регіонального центру оцінювання якості освіти на території обслуговування якого ви бажаєте скласти тести пробного зовнішнє незалежне оцінювання:

  • Київський регіональний центр оцінювання якості освіти (м. Київ, Київська область, Черкаська область, Чернігівська область);
  • Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (Вінницька, Житомирська та Хмельницька області);
  • Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (Дніпропетровська та Запорізька області);
  • Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти (Донецька та Луганська області);
  • Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти (Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області);
  • Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти (Львівська, Рівненська та Волинська області);
  • Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти (Одеська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська області);
  • Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти (Харківська, Сумська та Полтавська області).

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

За матеріалами www.osvita.ua

ДО ПРОГРАМИ ЗНО З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ВНЕСЕНО ЗМІНИ

До програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України внесено зміни. Відповідний наказ підписано у Міністерстві освіти і науки.

Рішення про внесення змін до програми ЗНО ухвалене на виконання рекомендацій учасників круглого столу з обговорення програми для зовнішнього оцінювання з історії України, що відбувся 16 жовтня 2014 року, а також на реалізацію пропозицій громадськості.

Тести мають бути розроблені та укладені у відповідності з програмами зовнішнього оцінювання. У 2015 році абітурієнти матимуть можливість скласти від 1 до 4 тестів ЗНО з переліку, до якого включено 12 навчальних предметів.

Зараз триває реєстрація бажаючих скласти тести пробного незалежного оцінювання, що буде проведене у березні 2015 року.

Пробне ЗНО 2015 року

Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Оскільки метою ПЗНО є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, воно буде проведено з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО в 2015 році.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2015 року триватиме з 1 листопада до 15 грудня 2014 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться на платній основі. Вартість пробного ЗНО з одного предмета в усіх регіонах складає 89 грн.

Реєстрація на пробне незалежне оцінювання здійснюється тільки в он-лайн режимі на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (вибір регіонального центру залежить від місця проживання учасника, посилання на регіональні центри див. нижче).

Графік проведення пробного тестування:

  • 21 березня 2015 року - українська мова і (тест у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл, а його результати одночасно враховуватимуться як державна підсумкова атестація);
  • 28 березня 2015 року – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.

Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗ

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 02 Квітня 2018

Цей сайт безкоштовний!